Puchary Zero Waste 2019 i Nagroda Publiczności dla Pakuję do swojego

with Brak komentarzy

Wspaniałe wiadomości! Dzięki Waszym głosom w Pucharach Zero Waste 2019 Pakuję do swojego dostało Nagrodę Publiczności w kategorii inicjatywa 🏆 Pięknie dziękujemy, to dla nas bardzo ważne, że doceniacie to co robimy.

Konkurs Puchary Zero Waste powstał w odpowiedzi na chęć promowania idei zero waste oraz dodatkowo „wyróżnienie tych najlepszych, którzy wyjątkowo przyczyniają się do zmiany świata na lepsze”.

Po pierwsze odbyły się otwarte nominacje podczas których na specjalnym kwestionariuszu można było zgłaszać swoje typy do nagrodzenia w 4 kategoriach. Po drugie ze zgłoszonych nominacji grono eksperckie wyłoniło osoby, inicjatywy, wydarzenia i marki, na które można było głosować. W gronie 10 inicjatyw, na które można było głosować znalazł się także projekt Pakuję do swojego. Po trzecie grono eksperckie przyznało po 3 miejsca w każdej kategorii.

 

„Przy wyborze nominacji do dalszego głosowania kierowaliśmy się kilkoma aspektami, między innymi etyką działania, sposobem docierania do odbiorców, autentycznością i „własnym sposobem” na zero waste, pozytywnymi efektami działań (…) niewątpliwie każda nominacja miała w sobie pozytywną iskrę działania na rzecz wprowadzania dobrych zmian w otaczającym nas świecie.”

 

Bardzo cieszy nas takie podejście grona eksperckiego. Dzięki temu wszystkie inicjatywy miały szansę, nie tylko te duże i medialne. To podejście doceniające autentyczność i pozytywny wpływ. Dlatego tym bardziej cieszy nas nominacja i nagroda.

Nagroda Publiczności Puchary Zero Waste 2019 była przyznawana za największą ilość oddanych głosów. To znaczy, że dużo osób doceniło projekt Pakuję do swojego i zechciało oddać swój głos. Nasze założenia, że promujemy alternatywy dla jednorazowych plastikowych opakowań, prowadzimy warsztaty i pokazujemy jak samodzielnie wykonać swoje woreczki na zakupy, się sprawdzają. Piękne i przyjemne uczucie, że nasza praca ma większy sens i jest potrzebna  Dziękujemy!

Oczywiście nie spoczywamy na laurach i dalej działamy!

Nagroda Publiczności dla Pakuję dl swojego


Dziękujemy też Kasi Wągrowskiej Ograniczam Się i świetnemu gronu eksperckiemu, które poświeciło swój czas i energię by zorganizować konkurs i propagować idee zero waste Joanna Baranowska Organiczni, Dorota Czopyk EkoEksperymenty, Janusz Mizerny Green Projects, Agnieszka Sadowska-Konczal Ekologika, Julia Wizowska Na nowo śmieci.


Sprawdźcie pozostałe nagrody, jeśli jeszcze nie znacie tych osób i inicjatyw, to warto poznać :)

Podziel się z innymi. Dziękuję!

Zostaw Komentarz