Pakuję do swojego, to projekt zachęcający do zastąpienia jednorazowych opakowań takimi, które można użyć wielokrotnie. Pozwala to na zmniejszenie ilości plastiku używanego podczas zakupów, a dzięki temu zmniejszenie generowanych śmieci. Dzięki temu dbamy o nasze zdrowie, a także o środowisko.

Kampania społeczna #PakujęDoSwojego pokazuje, że materiałowe woreczki bardzo dobrze zastępują plastikowe reklamówki i inne opakowania. Inspiruje, edukuje i zachęca do pójścia na zakupy ze swoimi woreczkami, torbami czy pojemnikami.

Inspiracją do stworzenia tego projektu były osoby, które deklarowały chęć robienia zakupów do woreczków, ale brakowało im wiedzy, woreczka i bodźca. Jest wiele osób które chętnie dołączą do akcji. Wystarczy dać im trochę zachęty :)

 

Przyłącz się! Zrób zakupy do swojego opakowania i zrób im zdjęcie. Oznacz je #PakujęDoSwojego. Dasz inspirację innym osobom :)
Są osoby, które chętnie zaczną robić zakupy do swoich opakowań, ale właściwie nie mają pomysłów co mogą kupować do woreczków czy pojemników. Dzięki dodawaniu zdjęć oznaczonych #PakujęDoSwojego dajesz inspiracje i zachęcasz inne osoby do bezodpadowych zakupów.
Pokaż innym jak wiele rzeczy można kupić do woreczków, kubeczków i różnego rodzaju pojemników!

W ramach projektu:

powstała strona internetowa zbierająca informacje, inspiracje oraz instrukcje jak uszyć woreczki

prowadzimy warsztaty, na których można samodzielnie uszyć sobie woreczki

 rozdajemy woreczki. Na wszystkich warsztatach i wydarzeniach MAMYWENE rozdajemy woreczki 3 pierwszym osobom, które powiedzą hasło Pakuję do swojego

zostały wydrukowane naklejki dla sklepów i miejsc przyjaznych zakupom do swoich opakowań

powstał Zestaw inspiracyjny #PakujęDoSwojego: stoisko, na którym można zobaczyć, dotknąć i sprawdzić jak działają różne opakowania wielokrotnego użytku, które z powodzeniem zastępują plastik. Daje możliwość przyjrzenia się z bliska alternatywom dla jednorazowych opakowań. Poprzez pokazanie różnych rozwiązań (woreczki, pojemniki, butelki, kubki, owijki) przełamuje opór niewiedzy, że istnieją rozwiązania inne niż jednorazowy plastik. W pozytywny sposób inspiruje do wprowadzenia eko zmian w codziennym życiu.

patronat:

Logo programu Gdańsk bez plastiku

 

Alicja Żarkiewicz pozuje do zdjęcia z woreczkiem na zakupy Pakuję do swojego

 


Prototyp projektu Pakuję do swojego powstał w ramach programu INNaczej - Gdańskie Innowacje Społeczne, który jest realizowany przez Fundację Inicjowania Rozwoju UP FOUNDATION, wraz z partnerami Regionalnym Centrum Wolontariatu i 2Pi Group sp. z.o.o. Organizatorem Konkursu jest Miasto Gdańsk.


Autorką projektu jest Alicja Żarkiewicz z MAMYWENE

MAMYWENE - prowadzimy warsztaty i projekty pomagające instytucjom, organizacjom i firmom realizować założenia CSR i tworzyć miejsca przyjazne osobom w nich pracujących. Wspieramy je także w działaniach promocyjnych. Integrujemy przez fajną, kreatywną zabawę. W projektach ekologicznych pokazujemy, że eko, to nie znaczy nudno i trudno.

www.mamywene.pl